Región

 

Veľký Meder sa nachádza na juhozápade Slovenska, na 10 km od rieky Dunaja blízko štátnych hraníc s Maďarskom. Územie okresu Dunajská Streda, ku ktorému Veľký Meder administratívne patrí, tvorilo v minulosti súčasť k Rakúsko- Uhorskej Monarchii, preto sa v tomto regióne popri slovenčine ľahko dohovoríte aj po maďarsky.

Veľký Meder je známym kúpeľným mestom, kde miestne termálne kúpalisko Thermal Corvinus ponúka pestré služby pre svojich návštevníkov. Priemerný ročný počet návštevníkov termálneho kúpaliska je okolo 600 tisíc osôb a svedčí o tom, že je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií Slovenska.

Termálna voda v miestnom termálnom kúpalisku vyviera z hĺbky 120 metrov, má teplotu 70 C a vďaka svojmu minerálnemu zloženiu priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo. V areáli Thermal Corvinusu nájdete 10 bazénov s vodou teploty v rozpätí od 24 po 38 C s rôznymi atrakciami. Ďalej sa na kúpalisku nachádza celá škála možností pre zábavu a športové využitie tak pre deti ako i dospelých. Termálne kúpalisko je otvorené 365 dní do roka.

Najbližším mestom je Győr v Maďarsku (20 km), ktoré má 130 tisíc obyvateľov a hostí priťahuje svojim historickým jadrom vybudovaným v barokovom štýle, ďalej bohatým kultúrnym životom a početnými nákupnými možnosťami. Mesto Veľký Meder a Győr prepája pravidelná autobusová hromadná doprava.

Bratislava - hlavné mesto Slovenska sa nachádza iba na 70 km od Veľkého Medera a môže byť takisto vhodnou destináciou pre návštevníkov regiónu. Bratislava má takmer 500 tisíc obyvateľov a pre jej relatívne malú rozlohu a v porovnaní s ostatnými Európskymi hlavnými mestami nízkym počtom obyvateľov má prezývku “ najväčšia dedina Európy”. Prevádzkar apartmánov Scandic je k Vašej dispozícii pri organizácii výletov podľa Vašich predstáv.

x-bionic® sphere v Šamoríne je miesto spojenia športu, oddychu a inovácií, ktoré sa rýchlo rozvíja v úzkej spolupráci s prémiovou športovou značkou X-BIONIC®, známou po celom svete. Unikátny multifunkčný komplex ponúka ideálne zázemie pre profesionálnych športovcov a tímy, športových nadšencov, rodiny, ako aj milovníkov zdravého životného štýlu a wellnessu.